SPL 2020 Október

SPL pokračovala ďalej októbrovým kolom. Na kopcoch je už dosť chladno a odzrkadlilo sa to aj v počte denníkov…

 

So štrnástich účastníkov SPL poslala denník presne polovica – 7. Všetci na svoj súťažný štart využili dátum konania súťaže CB 48M, ktorú už po druhý krát organizoval Mates Brno. Októbrové kolo 2020 sa predsa ale istým spôsobom zapíše do histórie. Vo všetkých siedmych denníkoch som nenašiel jedinú chybu a bolo teda uznaných všetkých 341 spojení. Toto si skutočne nepamätám. Všetci súťažiaci si teda zaslúžia taký malý potlesk.

Ak sme minulý mesiac ospevovali podmienky šírenia, že ako to všetkým krásne lietalo, tak október bol presný opak. Takmer všetkým to lietalo na ho**o :-). Nuž nie vždy nám podmienky pomáhajú. Denníky ale ukazujú, že bojovali všetci, niektorí až do rána, čo si zaslúži náš obdiv. Poďme ale na samotné vyhodnotenie.

7. miesto – obsadila Exp. Výstrkov, ktorá opäť využila “pracovné QTH” Bratislava Bajkalská. Hlavný operátor Ľubo Miloslavov poslal denník, kde bolo 10 spojení, za ktoré si do tabuľky pripisuje spolu 485 bodov a DX zaletel tak ako pred mesiacom k Exp. Mafia teraz na Trnovník 150km.

6. miesto – patrí Marianovi Michalková, ktorý ako inde než od Mozoľovcov poslal denník s rovnako 10 spojeniami ako Výstrkov, akurát on za ne získal 532 bodov a preto je vo vyhodnotení o priečku vyššie. DX zaletel Marianovi k Exp. Bažanti na Chmeľovú 95km.

5. miesto – tento stupienok si uchmatla Exp. Baťovan, ktorá z kóty Stráž priviezla domov 41 spojení. Do tabuľky za ne pridávajú 3246 bodov. Keďže bolo aj diaľkové šírenie Baťovanci to využili a DX odrazenou vlnou zaletel až do Francúzska k Thomasovi Rocamadour 1352km! Priamou vlnou im to zaletelo najďalej k Apachovi Znojmo na Salátuv kopec 221km.

4. miesto – tesne pred stupňom víťazov zostala Exp. Perún, ktorá z Martinských Holí z Krížavy priniesla domov 53 spojení. Do tabuľky teda pridávajú 4013 bodov. Ich DX  zaletel tiež k Apachovi Znojmo na Salátuv kopec 225km.

3. miesto – bronzovú priečku v októbri obsadil Milan Senica. Milan  poslal denník zo Žalostinej, má v ňom 61 spojení, čo mu hodilo 4020 bodov a tesne predbehol Perún. Ani Milanovi to nechodilo podľa predstáv, svedčí o tom aj DX len 141km na Exp. Apollo /p Prašný Vrch. Zo Žalostinej sa bežne robia tristovky, teraz to však nešlo.

2. miesto – striebornú priečku získala Exp. Matej. Marián a Terka Strečno obsadili azda najbližšiu kótu od domáceho QTH – Polom. Ako jediní vydržali až do rána, kedy urobili ďalších 11 spojení a spolu poslali denník, v ktorom je 71 spojení. Do celkovej tabuľky si pripisujú ďalších 6126 bodov. Ako jediným sa podaril poriadny DX a to Exp. Fox /p Klínovec 447km. Odkiaľ signál tejto stanice vytiahli vedia iba oni, všetci ostatní totiž mohli v októbri o podobnom DXy iba snívať. Skutočne krásne sa tam vyníma ten Klínovec. Dokonca si Matej týmto prepisuje svoj tohtoročný rekord v počte kilometrov za DX!

1. miesto – októbrovým víťazom je Exp. Mafia. Števo Zvolen a Mišo Brezno vyrazili na Trnovník, kde testovali a porovnávali svoje dvojité HáBéčka. Z tohto portejblu Mafia zaslala denník s 94 spojeniami. Do tabuľky si pripisuje 9450 bodov. Aj Mafia využila diaľkové šírenie a podarili sa jej dva spojenia do Francúzska. To dlhšie zaletelo k Fancoisovi Saujon 1536km. Prízemnou vlnou to ale nechodilo ani Mafii, všude všeho iba Apache Znojmo /p Salátuv kopec 244km, nič viac sme nepočuli, na dvojité HB veru bieda.

Ako sa výsledky premietli do priebežnej tabuľky? (je úplne na konci) Nuž veľmi zaujímavo. Mafia znížila náskok Milana Senica na minimum. O víťazovi absolútne nie je rozhodnuté. Tipujem ešte obrovský súboj. Matej, Baťovan a Perún si upevnili svoje miesta. Rovnako tak aj Výstrkov a Marian Michalková.

Jediná plánovaná súťaž na mesiac november – Nežná na CB – bola vzhľadom na aktuálnu situáciu zrušená bez náhradného termínu a tak si prípadné novembrové štarty do SPL môžu všetci organizovať podľa seba. Niektorí už dávnejšie avizovali, že portejblovú sezónu 2020 už ukončili. Tak uvidíme, kto v novembri vlastne na kopce vylezie a či vôbec…

Do roku 2021 SCBR pripravuje novú dlhodobú CB súťaž, o ktorej sa dozviete z nového CB reportu, ktorý je tesne pred tlačou. Pre nečlenov SCBR, áno aj takí sú medzi nami ešte 🙂 pripravíme na webovej stránke článok s námetom a prvotným nástrelom propozícií na diskusiu. Následne propozície zverejníme oficiálne tak, aby súťaž mohla 1.1.2021 odštartovať. Nechajte sa teda “prekvapkať” 🙂

To je odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť.

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na SPL 2020 Október

  1. števo zv povedal:

    “Vyčkaj času ako hus klasu” až vydáme článok, potom sa všetko dozvieš.

    števo

  2. Expedice Žába OK9ATD povedal:

    Ahoj Števo, to bude soutěž jen Slovenská nebo se bude možno zůčastnit i z kolonií řízených slovenským občanem, tedy z Čech a Moravy? Děkuji za odpověď, za Expedici Žábu – Honza. 73

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*