SPL 2021 Jún

Slovenská Portejblová Liga dospela k polovici ročníka. V júni poradím komplet zamiešalo slniečko…

 

Mesiac jún ponúkol súťažiacim dve akcie. Prvou bol MDD závod a následne Fair Play CB Závod alebo neskôr o týždeň súťaž 4 ročné obdobia. Počas oboch víkendov ale neboli ideálne podmienky na spojenia priamou vlnou. Naopak slniečko nám “zohrialo” ionosféru natoľko, že sme mohli počuť signály takmer z celej Európy, ba niektorí aj z Ázie. Započuť Slovenčinu alebo Češtinu bolo doslova rajom pre uši.

DXové podmienky trvali takmer do polnoci a tak je teraz spojení výrazne výrazne menej, iba 587. Napriek tomu niektorí oprášili svoju angličtinu a DXy sa podarili viacerým.

mapa_6_2021

mapa všetkých qso

mapa_6_2021DX

mapa všetkých qso aj DXami

Poďme sa teda spolu pozrieť komu sa v júni ako darilo.

15. miesto – obsadila Exp. Javorina. Štefan Púchov a Miši Ladce vyrazili na kótu Gábrišské Vrchy, ale stihli urobiť len 8 spojení a búrka s bleskami ich z kopca vyhnala. Do tabuľky pridávajú 360 bodov. ODX majú Exp. Marco Polo /p Sivý Vrch 95km.

14. miesto – obsadila Exp. Chobot. Jano Žiar vyrazil na osvedčenú kótu Červená Studňa a v rušení sa mu podarilo len 9 spojení, čo stačilo na zisk 505 bodov. ODX zaletel počas MDD závodu k Marekovi Modra na Kuklu 117km. Chobot poskočilo o jednu priečku vyššie na 12.miesto.

13. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Ľuboš Miloslavov poslal denník zo súťaže 4RO z Bajkalskej ulice v Bratislave. Za 16 spojení získavajú do tabuľky ďalších 911 bodov. Priama vlna doletela najďalej na Exp. Baťovan na Pánsku Javorinu 94km, ale spojenie odrazom zaletelo až k Thomasovi Birmingham 1427km.

12. miesto – obsadila Exp. Trnaváci. Trnaváci si tento mesiac zrejme dali nejakú pauzu. Afro a Tacho Trnava poslali denník zo Slepého vrchu. Denník obsahuje 10 spojení, za ktoré do tabuľky pridávajú 1175 bodov. Priama vlna doletela najďalej na Milošovi Dolný Pial 86km, ale spojenie odrazom zaletelo tiež k Thomasovi Birmingham 1435km.

11. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Križiaci tentokrát štartovali z Kukly a domov si priniesli 20 spojení, za ktoré do tabuľky pridávajú ďalších 1582 bodov. Ich ODXom bola tiež Exp. Marco Polo /p Sivý Vrch 194km. Križiaci klesli zo siedmeho na ôsme miesto.

10. miesto – netradične vysoko skončil tentokrát Marian Michalková. Ako tradične štartoval Marian od Mozoľovcov a v porovnaní s ostatnými sa mu celkom zadarilo. Urobil 23 spojení a pridáva ďalších 1295 bodov. ODX boli Križiaci na Kukle 136km. Marian si polepšil z 16.miesta na 15.miesto.

9. miesto – obsadila Exp. Perún. Perún poslal tiež denník zo súťaže 4RO, z kóty Polom. Opäť nie veľmi veľa spojení 26 a 2412 bodov, ale ODX stál teda za to – Exp. Tetřev /p Tok 366km.

8. miesto – obsadila Exp. Echo. Echáči opäť oprášili svoje QTH Nad Oborou a podarilo sa im 44 spojení. Stačilo to na zisk 2532 bodov a ODX bola Exp. Zoologická Záhrada /p Bachureň 213km. Echáči klesli o jednu priečku na siedme miesto.

7. miesto – obsadila Exp. Asterix. Miňo Púchov štartoval z kóty Portáš a za 43 spojení získal ďalších 3092 bodov. Aj Asterix má krásny ODX – Exp. Tetřev /p Klínovec 395km. Asterix si ním prepisuje najdlhšie spojenie roka.

6. miesto – obsadila Exp. Matej. Matejovci štartoval z kóty Veľký Javorník a celkom sa im darilo. Získali 60 spojení, za ktoré získali 3762 bodov. ODX majú tentokrát kratší Petr Deblín 145km.

5. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Baťovancov zastupoval v júni Erixon Partizánske. Navštívil kótu Panská Javorina, kde vydržal až do rána a to bez stanu. Odmenou mu bolo 53 spojení a 4315 bodov. Aj ODX je parádny – Exp. Tetřev /p Tok 321km. Baťovanci si v júni polepšili najviac, postúpili o dve priečky na šieste miesto.

4. miesto – v júni sa zadarilo Exp. Bažanti. Palo a Klokan Ilava štartovali z Chmeľovej a domov priviezli 78 spojení a do tabuľky zapisujú 4628 bodov. ODX bol tak ako skoro u všetkých Exp. Tetřev /p Tok 315km. Aj Bažanti prepisujú svoje najdlhšie spojenie roka. Bažanti stúpajú o jedno miesto vyššie na priebežné desiate miesto.

3. miesto – obsadil Milan Senica. Milan v júni štartoval zo Žalostinej a podarilo sa mu 73 spojení, za ktoré zapisuje do tabuľky 5344 bodov. ODX klasika Exp. Tetřev /p Klínovec 369km, čím si Milan vylepšuje svoj tohtoročný ODX. Milan klesol na tretie miesto.

2. miesto – obsadila Exp. Marco Polo. Kaso a Mišo Žilina vyrazili nečakane do Západných Tatier na kótu Sivý Vrch, ktorú mali nahlásenú do EBH, no vtedy plány zmenili. 3,5hodinový výstup síce zvládli na jedničku, ale vzhľadom na vysoké rušenie urobili len 54 spojení. “Len” píšem preto, že potenciál tejto kóty je niekde úplne inde. Do tabuľky zapisujú 6699 bodov, všetko prízemnou vlnou. Aj ODX bol parádny – Exp. Tetřev /p Klínovec 495km. Prepísali si ním aj najldlhšie spojenie roka. takomto spojení mnohí snívajú celý život. Podľa mňa tam Marco Polo nebol posledný krát. Napriek tomu poviem za seba, že keby som ja s niekým hore niesol toľko nákladu tri a pol hodiny a prídem hore a je také “rušenie”, tak ma asi je*ne…

1. miesto – obsadila Exp. Mafia. Števo a Cyro vyrazili na MDD a FPZ na Skalku. V rušení s päťosminkou bojovali čo to dá, ale keď sa už nedalo inak, tak začali robiť aj spojenia odrazom a práve tie ich vyšupli na prvé miesto v júni. Celkovo majú 66 spojení (11DX) a ďalšie asi dva nedokončili. Do tabuľky pripisujú 11372 bodov. ODX odrazom bol Kevin Edinburgh 1695km. ODX klasickou vlnou bol Honza Šumperk /p Dlouhé Stráně 199km. Mafiáni sa týmto výsledkom vrátili na druhú priečku.

Toto je z júnového vyhodnotenie všetko. Celkové výsledky sú TU. V júli je na programe jediná súťaž a to Letní Polní Deň Českej Lípy. Tak si oddýchnite pri dovolenkách…

73

Števo Zvolen

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na SPL 2021 Jún

  1. Števo ZV povedal:

    Díki Kaso, opravené…

  2. Kaso povedal:

    Dnes nič, len exp. Perún bola na Polome a my sme boli v západných Tatrách.
    Pekné popisy jednotlivých denníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*