SPL 2021 Október

Slovenská Portejblová Liga pokračovala októbrovým kolom…

 

Do termínu prišlo na kontrolu 10 denníkov. Viacerí súťažiaci na svoj štart využili dátum konania sa CB Maratónu 48, ktorý už tretí rok poriada Mates Brno. Podmienky boli nad priemerom, takže o pekné spojenia nebola vôbec núdza.

Celkovo bolo v denníkoch 645 spojení. Tu je tradičná mapka všetkých spojení. DX spojenie sa tentokrát nepodarilo nikomu.

qso_mapa_10_2021

mapa všetkých spojení po SR a ČR

Poďme na samotné výsledky.

10. miesto – obsadila Exp. Echo. Echáči si zrejme dali v októbri pauzičku, pretože poslali denník z 31.10. a iba s 4 spojeniami, za ktoré si do tabuľky pripisujú 89 bodov. ODX bol Peter Vlčince Žilina 59km.

9. miesto – obsadila Exp. Javorina. Štefan a Tracker Púchov vyrazili na turistiku na vrch Pilsko. Že netušíte kde to je, nuž na severe, na hraniciach s Poľskom. Ich denník má rovnako iba 4 spojenia, získali za ne 252 bodov, ale ten výhľad z Pilska, však pozrite…

Javorina_Pilsko_10_2021

Aj takéto krátke hodinové vysielania z vrcholov majú určite svoje čaro a svojich skalných. Najďalej sa im podarilo spojenie s Romanom Veľká Polom 92km.

8. miesto – obsadil Marian Michalková. Kóta Mozoľovci mu darovala tentokrát 14 spojení a spolu 861 bodov. Najdlhšie spojenie smerovalo k Milanovi Senica na Žalostinú 127km.

7. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Výstrkovčania počas CB Maratónu obsadili kótu Šianec nad Hlohovcom a vydolovali z nej 48 spojení, za ktoré si do tabuľky pripisujú ďalších 2913 bodov. Ich ODX bol organizátor Maratónu Mates Brno /p Čeřínek 203km. Janka s Ľubošom si polepšili z 15.miesta na aktuálne 13.

6. miesto – obsadila Exp. Mafia. Mafiánov tentokrát zastupoval iba Števo Zvolen, ktorý počas CBM48 vystriedal osem rôznych lokátorov. Do SPL poslal denník z Trnovníka, kde sa mu podarilo 35 spojení. To stačilo na zisk 3144 bodov. Na päťosminku z tejto kóty priemerný výsledok. Jeho ODX bol rovnako Mates Brno /p Čeřínek 265km. Mafia si síce udržala tretie miesto, ale prvá dvojica im už poriadne odskočila.

5. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Marconi vysielal z kóty Buchlov a poslal do SPL denník z 58 spojeniami, čo stačilo na zisk 4385 bodov. Do tretice bol ODXom Mates Brno 241km.

4. miesto – obsadil Milan Senica. Milan vysielal zo Žalostinej a napriek tomu, že urobil 111 spojení a získal 9252 bodov, na lepšie ako štvrté miesto to v októbri nestačilo. Jeho ODX bol Železný Dědek Litvínov /p Klíny 347km. Milan si pred Mafiou urobil pohodlný náskok, ale aj jemu sa prvenstvo pomaly ale isto vzďaľuje. Holt konkurencia, je tohto roku naozaj veľká.

3. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Bažantíci robili počas CBM48 kontrolnú a bonusovú stanicu na Chmeľovej a vydržali tam až do samého záveru súťaže. Zaknihovali tak aj fúru nedeľných spojení. Spolu teda poslali 113 spojení a získali za ne 9416 bodov. Ich ODX-om bol tiež Železný Dědek Litvínov /p Klíny 372km. Bažanti si pri neúčasti Exp. Matej tento mesiac polepšili o dve miesta a sú priebežne piaty. Len tak ďalej páni…

2. miesto – obsadila Exp. Asterix. Miňo Púchov posilnený Ľubom Drahovce počas CB Maratónu obsadili kótu Machnáč a podarilo sa im spoločne 118 spojení, za ktoré získali 9983 bodov.

Asterix_Machnac_10_2021

Aj oni mali ODX Železný Dědek Litvínov /p Klíny 364km. Asterix síce stiahol náskok Mafie o 6 tisíc bodov, ale aj tak na ňu ešte dosť veľa stráca, ale uvidíme nádej na bedňu umiera posledná.

1. miesto – neviem páni a dámy čo ideme robiť s Exp. Marco Polo, ale ani v mesiaci október nenašla svojho premožiteľa a opäť triumfovala. Kaso Žilina vyrazil na Martinky, obsadil počas CB Maratónu kótu Veterné a urobil z nej v októbri najviac kontaktov, spolu až 120 spojení. Za ne získal 12414 bodov a ako jediný sa dostal priemerom nad 100km/spojenie. Jáj a zabudol som ODX mal tiež Železného Dědka Litvínov /p Klíny 415km. Asi nebudem hovoriť nič nové, keď poviem, že Marco Polo máš už prvenstvo jednou nohou ako sa hovorí “vo vačku”, ale nepredbiehajme, všetko je možné…

Nuž a to je z októbrového vyhodnotenia SPL už skutočne fakt namôjveru všetko. Výsledky ako aj priebežné poradie je klasicky TU.

Dopočutia v novembri priatelia.

73

Števo Zvolen SK-525

P.S.: V rubrike Akcie a súťaže už sú zverejené propozície Zimného CB Závodu 2022, tak plánujte.

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

4 reakcie na SPL 2021 Október

 1. Števo ZV povedal:

  Pokiaľ budú pribúdať pravidelne denníky a bude funkčná banka denníkov na CBDX tak nie je problém.
  Mňa skôr mrzí, že zo všetkých tých portejblistov píšeme články iba ja, Marconi a Vašek Chotěšov, sem tam Trnaváci…ostatní sa nemajú k činu, smutné…

 2. Páči sa mi Števo ako prekladáš mapky fotkami z portejblov, dúfam, že sa to takto podarí udržať a že ti budeme posielať každý občas nejaké vhodné foto.

 3. Števo ZV povedal:

  Pokiaľ bude zhoda nie je problém doplniť jeden malý bodíček do propozícií 🙂

 4. Kaso povedal:

  Všetko v poriadku.
  Neviem, čo ideme s nimi robiť, asi ich pošleme na nejaký 300m kopec 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*