SPL 2022 Marec

SPL pokračovala ďalším mesiacom a okrem 16 denníkov máme v súťaži aj ďalšieho nováčika. Pekne sa to teda rozrastá.

 

V marci všetci účastníci využili termín súťaže Štyri ročné obdobia a na kopcoch bolo veľa portejblistov. Podmienky boli lepšie než pred mesiacom, ale na spojenia 300-400km si ešte musíme nejaký ten mesiac počkať. V 16 denníkoch súťažiaci vykonali 859 spojení. Pozrime sa spolu kam im to lietalo.

qso_mapa_3_2022

mapa všetkých spojení po SR, ČR a Maďarska

Nuž a poďme na samotné vyhotovenie od 16.miesta až po víťaza.

16. miesto – obsadil Alan Trnava. Jeho článok sme zverejnili pred pár dňami, takže dnes teda už len výsledky. Z Valbruchu sa mu podarilo 9 spojení, hodilo mu to spolu 441 bodov a ODX smeroval na Exp. Punk /p Karlovský Vrch 156km. Alan klesol z 12-teho miesta na 13-ste.

15. miesto – obsadila Exp. Výstrkov na Šianci. Tu sa trošku pristavím. Stále to opakujem. Treba čítať propozície závodov, ktoré ideme. Ak je v nich napísané, že denník má obsahovať dátumy, tak tam tie dátumy musia byť. Štandardom pri všetkých súťažiach je čas spojenia. Výstrkovčania však poslali denník bez časov a to bol problém. Je to škoda, z 35 spojení tak mohlo byť uznaných len 11 spojení. Do tabuľky teda zapisujú 718 bodov. ODX mali Exp. Marco Polo /p Veľký Kriváň 127km. Výstrkov je stále na priebežnom 22.mieste.

14. miesto – obsadila Exp. Navara. Pino Kraľovany tentokrát zopakoval výjazd na Brestovú. Za 19 spojení získal 1222 bodov. Najďalej sa dovolal na Exp. Omega /p Veľká Homoľa 171km. Navara stúpa o jednu priečku na 14.miesto.

13. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Štartovali z kóty Dúbravská Hlavica a za 16 spojení získali 1241 bodov. ODX smeroval do Malej Fatry na Exp. Marco Polo /p Veľký Kriváň 184km. Dunaj si tak vylepšil svoj ODX z pred mesiaca. V tabuľke si rovnako polepšili z 21.miesta na 20.

12. miesto – obsadil nováčik v SPL Krypto Bratislava. Krypto je začiatočník, ale celkovo sympaťák. Dokonca nám zo svojho výjazdu na Kamzík poslal aj krátke video. Na prvý krát si domov priviezol 18 platných spojení, za ktoré získal do tabuľky úvodných 1288 bodov. Najďalej jeho signál zaletel rovnako na Exp. Marco Polo /p Veľký Kriváň 179km. Kryptovi patrí po prvom denníku priebežná 23.priečka.

11. miesto – obsadil Marian Michalková. Marián nevedno prečo opustil obľúbené QTH Mozoľovci a vyrazil na Poľanu. Z kóty Kruhy sa mu podarilo 18 spojení a získal za ne 1515 bodov. ODX mal Exp. Omega /p Veľká Homoľa 157km, čo je Marianove tohtoročné nové maximum.

10. miesto – obsadila Exp. Žitava. Gabo a Romeo Vráble vyrazili na Veľké Vinice nad obcou Lúčnica. Podarilo sa im 31 spojení, 1899 bodov a ODX Exp. Medvede /p Kohútka 121km. Napriek tomu Žitavčania klesli z desiateho na jedenáste miesto.

9. miesto – obsadila Exp. Mafia. Mafiáni dali tentokrát prednosť hokeju a tak je to tento mesiac poslabší denník iba z neďalekého Tanečkovho kopca. 27 spojení im stačilo iba na 2488 bodov. ODX bol ale zaujímavý a smeroval do Maďarska na kopec Kab – Hegy 197km. Mafia si tretie miesto neudržala a padá na piate.

8. miesto – obsadila Exp. Svijany. Ondrej Nesluša vyrazil na osvedčenú kótu Butorky a priviezol odtiaľ 46 spojení a spolu 2629 bodov. ODX mal Exp. Haná /p Zahalkovy Skalky 120km. Exp. Svijany stúpa o štyri priečky na 12.miesto.

7. miesto – obsadila Exp. Matej. Marián Strečno tentokrát sám vyrazil na kótu Beskyd a za 5 hodín prevádzky urobil 56 spojení. Zisk 3082 bodov ale nestačil na udržanie priebežného druhého miesta a Matej padá na štvrté. ODX mali na Exp. Omega /p Veľká Homoľa 144km.

6. miesto – obsadila Exp. Medvede. Štefan a Tracker Púchov sa lepšia z kola na kolo a začínajú vystrkovať rožky, pozor na nich. Obsadili Kohútku a za 51 spojení pridávajú do tabuľky 3195 bodov. Ich ODXom bola tiež Exp. Omega /p Veľká Homoľa 126km. Medvede pomaly stúpajú o jeden stupienok vyššie, aktuálne sú desiati.

5. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Roman a Marek Modra vyrazili na kótu Jelenec a myslím, že sa im celkom zadarilo. Za tri a pol hodiny prevádzky 60 spojení je fakt slušné.

Kriziaci_03_2022

Do tabuľky pridávajú 4813 bodov a ODX mali na východ Mariana Michalková /p Kruhy 155km. Križiaci napriek tomu o jedno miestečko klesli, aktuálne na deviatu priečku. Konkurencia je totiž vysoká.

4. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Baťovancov tentokrát zastupoval iba Marconi Partizánske a ako písal s malou dušičkou vyrazil do Kremnických vrchov na Skalku. Okrem vysielania zjedol čo mal, vypil čo mal a popritom urobil aj 67 spojení, čo Baťovancom hodilo 6521 bodov. ODX smeroval na Moravu na stanicu Mirek Rozseč /p Rozseč nad Kunštátem 202km. Marconi teda zabral a Baťovan stúpa z deviateho na ôsme a prehodil si pozíciu s Križiakmi.

3. miesto – obsadila Exp. Omega. Po februárovej pauze sa opäť z kopca ozvali aj Omegáči Gabo Tatranské Matliare a Jano Klátová Nová Ves. Vyrazili na krásnu kótu Veľká Homoľa a bola to výborná voľba. Odmenou im bolo 119 spojení a 9610 bodov. ODX zaletel až na Exp. Tetřev /p Tok 290km. Omegáči sa výborným výsledkom vracajú na priebežné druhé miesto.

2. miesto – obsadila Exp. Trnaváci. Trnavákom sa voľáko zapáčilo na Veľkej Javorine. Opäť tam zavítali, tentokrát v plnej zostave a výsledok sa hneď dostavil. 123 spojení a 10107 bodov bolo o máličko viac ako výsledok Omegy a tak im patrí marcové striebro. ODX mali tiež Exp. Tetřev /p Tok 293km. Trnaváci sú tiež marcoví skokani, skočili zo siedmeho až na tretie miesto. Len tak ďalej páni, v apríli si na Vás posvietime 🙂

1. miesto – obsadil Milan Senica. Milan nenechal nikoho na pochybách a z obľúbenej Žalostinej opäť preukázal vysoké operátorské kvality. 150 spojení a 11681 bodov bolo v marci najviac a Milan si pri neúčasti Marca Pola upevnil priebežnú líderskú pozíciu. ODX mal na Honzu Bolevec Plzeň /p Mitrvald 294km.

To je z marcového vyhodnotenia všetko. Kliknite si na mapky a pozrite si chyby, ktorých sa dopúšťate a prípadne aj ktoré robia vaši konkurenti. Poučte sa z nich. Ak by som mohol poradiť, tak pred každým písaním denníka do CL6 si aktualizujte databázu QTH a volačiek (CTRL+I). Keď píšete jednotlivé spojenia, pozorne si vo vrchnej časti všímajte, čo vám CL6ka ponúka z týchto databáz. Keby Ste tak všetci robili neboli by chyby typu Pavel Duha /p xyz ale správne Pavel Duha Poruba. Detto Pavel Klondajk, tento zápis je zle, správne má byť Pavel Klondajk Ludgeřovice…a na toto všetko vás CL6ka vie upozorniť. Treba pozorne čítať aj propozície závodu, potom sa vám nestane, že zabudnete zapísať časy alebo tiež, že sa vyberiete na portejbl na Moravu ako Bažanti. Ich denník z Rapantovho kopca som neohol prijať, keďže vysielali z územia mimo SR.

Posledná vec, ktorou by som uzavrel marcové vyhodnotenie je výzva na Vás milí súťažiaci. Blíži sa Éter bez Hraníc. SCBR má vo zvyku postaviť tri kontrolné a bonusové stanice. V priebehu týždňa som však dostal informáciu, že jedna kontrolka sa EBH 2022 nebude môcť zúčastniť. Hľadám teda náhradu. Mala by to byť kontrolka na strednom Slovensku a aktuálne má rezervovanú kótu Smrekovica 1350m JN98OX pri Ružomberku. Toto QTH nie je ale záväzné a môže sa zmeniť. Pokiaľ by si teda niekto chcel tohto roku v EBH vyskúšať rozdávať body, kontaktujte ma prosím a dohodneme prípadné detaily. Priebežné výsledky SPL 2022 sú ako vždy v rubrike Akcie a súťaže.

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na SPL 2022 Marec

  1. Alan Trnava povedal:

    Ďakujem za opravu.

  2. Števo ZV povedal:

    Áno Alan mal si pravdu. Už som to opravil. Už je to OK a Ďakujem za upozornenie.

  3. Alan Trnava povedal:

    Ahoj Števo, nesedí mi v celkovom poradí SPL ani počet zaslaných denníkov (3 a nie 2) a ani počet bodov (4635 a nie 4294). Prosím Ťa pozri sa na to.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*