Trnaváci v plnej zostave…:)

Afro Trnava člen expedície Trnaváci nám poslal report z ich sobotnej expedičky na Veľkej Javorine. Príjemné čítanie.

 

Prípravy na marcový výjazd na kopec začali približne pred týždňom. Cieľ bol jasný… Doraziť na kopec v plnej zostave a rozumnom čase. Chceli sme si užiť portejbl všetci spolu a zároveň mať pohodičku a nenaháňať sa. Doma som do auta hodil stôl, stoličky, stan, anténu a stožiar a kým som sa druhýkrát otočil z garáže so zvyškom aparatúry, Boris a Tacho ma už čakali pri aute. Začiatok bol 100%-ný a z Trnavy sme vyrazili presne o 11:30 podla dohody …a dokonca sme ani nič nezabudli 😊. Rovnako presne podľa časového plánu sme pokračovali aj ďalej a o 12:30 sme už sedeli na terase Holubyho chaty a vychutnávali si jedno orosené.

1_2022

Cesta na hrebeň síce nie je dlhá, ale brali sme toho naozaj dosť, a tak sme pred výstupom ešte aj čo-to zjedli. Kapustnicu, nakladaný hermelín a vyprážaný syr sme následne preložili druhým pivkom a mohli sme vyraziť. Turistov bolo po ceste hore dosť. Nebolo sa čo čudovať. Príjemných 16°C vyhnalo cyklistov aj rodinky na hrebeň. Pozerali na nás dosť divne, keď sme po pive a kapustnici fučali hore kopcom ovešaní vecami, ale poznámky typu, že nás manželky vyhodili z domu úspešne zabrali 😊.

2_2022

Prišli sme až „ku kameňu“ a chvíľu sme rozmýšľali, ako a kam postaviť anténu a stan. Nie preto, že by nám svietilo slnko do očí, ale stále fúkal dosť nepríjemný severný vietor, ktorý nám v nárazoch robil problémy. Rozhodnutie ukotviť stožiar 4 lanami sa ukázalo ako veľmi prezieravé, ale o tom neskôr. Po krátkej porade sme sa postavili do stavby našej “základne“ a o pol hodinku sme mali hotovo. Raz darmo, traja rozložia veci skôr ako jeden 😊.

3_2022

Dali sme si po jednom “štartovacom kalíšku“, zapli staničku a hneď sa nám ozvali Pepa Klobouky, Exp. Žitava a Exp. Haná. Mikrofónu sa najprv ujal Tacho, Boris robil odPorný pardon odBorný dozor a ja som zapisoval. Ten pocit asi poznáte všetci: keď sa objaví v éteri nová stanica, hneď je na druhom konci nátresk a poradovník. No a nebolo tomu inak ani teraz. Za prvú polhodinku to bolo hneď 25 spojení a ja ako zapisovateľ som zahlásil striedačku. Mikrofónu sa ujal Boris, Tacho začal písať a ja som zbehol dolu na Holubyho chatu na kofolu. Však to treba využiť, keď sme traja nééé ??? Keď som sa asi po hodinke vrátil, v denníku bolo o ďalších 25 spojení viac. Dobrá práca chalani !!!

4_2022

Prevzal som od Tacha rolu zapisovateľa, že on si ide zdriemnuť na chvíľu na stoličku, ktorú sme mali bokom. Ale keďže nepovedal, akú dlhú chvíľu asi myslel („…šak ináč též som sa ho móhol opýtat…“ ) tak mi vlastne až do konca portejblu rola zapisovateľa už takpovediac prischla. Však čo… ved za január a február som sa navysielal už dosť, xixixi 😀

S Borisom sme teda vytvorili “duo Yamaha“ – on v ruke mikrofón a ja pero, no a lietalo to len taký fukot. Kombinácia CRT 9900 a Skipperovky na 10m portable Spiderbeam stožiare sa mi v minulosti osvedčila, a tak sme nemali dôvod meniť. Protistanice sme počuli reportami 43-59 a náš ODX na Exp. Tetrev /p Tok bol za zrkadlových 33 na FM. Exp. Kameň ešte lepšie 53/45. No mali sme aj miesta, kedy nám protistanice dávali výrazne horšie reporty, ako my im. Niekedy iba na úrovni 31-44. Neviem či to bolo spôsobené tými nárazmi vetra, ktorý nám miestami ohýbal stožiar s drátovkou do pravéhu uhla, čím sa určite menilo aj vyžarovanie a príjem antény, alebo chvíľkovými rušeniami, ktoré sa miestami objavovali až na úrovni 4S. Vietor nám zároveň stanom lomcoval tak, že sme nepočuli protistanice a relácie sme museli opakovať. (Týmto ďakujeme všetkým za trpezlivosť). Snažil som sa spraviť aj jednu nočnú foto našej základne, ale nárazy vetra mi telefón doslova trhali z ruky, a tak sa ostrá fotka nepodarila na 1. Prikladám teda aspoň tú rozmazanú (….ináč takto nejako vidím bez okuliarov :D:D:D )

5_2022

Posledné spojenie sme urobili o 21:32 s Exp. Jaro na Slunečnú a padlo rozhodnutie začať baliť. Vietor bol neúprosný a s Borisom sme mali čo robiť, aby nám nezobralo stan, keď sme vytiahli kolíky. Popratali sme veci, zobudili spiaceho Tacha a za svetla čeloviek sme valili dolu na parkovisko.

6_2022

Celkom sa nám podarilo 124 spojení, ale keďže to Tacho prespal, tak za trest sme mu to nepovedali a číta to asi až teraz :D.

8_2022

No to, čo bolo pre nás oveľa dôležitejšie ako počet spojení bolo, že sa nám konečne podarilo ísť na kopec v plnej zostave, pozdravili sme vás na pásme a v príjemnej a uvoľnenej atmosfére si z chuti zavysielali. Už teraz sa tešíme na Aprílové kolo.

7_2022

Do pohodového počutia priatelia. 73!

za Exp. Trnaváci Afro Trnava SK-892

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na Trnaváci v plnej zostave…:)

  1. Expedice Tetřev povedal:

    Děkujeme za spojení a doufáme , že sa co skoro počujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*