Éter Bez Hraníc už tento víkend !!!

Do začiatku súťaže EBH 2022 zostáva len pár dní, preto si zopakujme pár vecí a spomeňme posledné pokyny…

 

Zdravím priatelia. Dnešný článoček bude venovaný výlučne tradičnej CB súťaži Éter Bez Hraníc 2022. Súťaž začína už túto sobotu o 18:00, ostatne celé znenie propozícií je tu. Pokiaľ chcete súťažiť, musíte byť prihlásený. Prihlásiť je najjednoduchšie vyplnením prihlášky. Po jej vyplnení Vám organizátor pošle jej potvrdenie a pridelí Vám volací znak. Ten je potrebné pri spojeniach so súťažnými stanicami uvádzať. Ktorý kopec alebo kóta je už obsadená sa dozviete z tohoto zoznamu. Tam môžete rovnako vidieť aj mapku všetkých súťažných a kontrolných staníc.

Dôkladne si naštudujte propozície. Čo sa pri spojení vymieňa, čo sa nemusí. Napri pri EBH sa nevymieňa miesto vysielania súťažnej stanice, postačuje lokátor. Ale pozor, ak budete náhodou denník posielať aj do SPL, tak tam je nutné uviesť aj QTH :-). Takže radšej si ho vypýtajte a napíšte.

Rovnako si naštudujte čo je násobič. Veľmi to rozhoduje o konečných výsledkoch. Ak urobíte normálneho domaseda na vzdialenosť 100km, máte 100 bodov. Ak ale urobíte súťažnú stanicu SK-xxx, CL-yy alebo MT-xyz máte za 100km spojenie 120 bodov (násobič 1,2). Nuž a pri kontrolných staniciach AA-xyz je to až 200 bodov za 100km spojenie. Teda ak náhodou chytíte Alfu z Klínovca za 400km, máte 800 bodov! A ak ju nebodaj chytíte 10x v súťaži, tak máte hneď 8000 bodov !!! Alfy sú tri v Čechách a tri na Slovensku. Majú k dispozícii počas súťaže 11 rôznych volacích znakov a budú ich v rôznych časoch meniť. Budú ich meniť aj v noci. Bacha na to. Tí, ktorí chcú byť úspešní musia Alfy loviť aj v noci.

Poriadne si nabite baterky. Pripravte sa na všetky typy počasia. Vezmite radšej dve antény ako jednu. Dve vysielačky, dva koaxy, dva, dva, dva … keby niečo.

V poslednom rade bacha na denníky. Pred písaním do CL6ky, si aktualizujte databázu(CTRL+I). Správca databázy Tomáš mobil Roudnice tam pridá všetky nové QTH, na ktoré sa súťažiaci v EBH prihlásili. Budete to mať jednoduchšie. Nazabudnite, že každé spojenie, aby bolo uznané, musí byť v zmysle propozícií zapísané. Takže Miro Liptov NIE JE správne, ale Miro Liptov Liptovská Lúžna. Detto Milan Kysuca je NESPRÁVNE, správne má byť Milan Kysuca Kysucké Nové Mesto. Detto Smrečok Západné Tatry je ZLE, má byť správne Smrečok Západné Tatry Smrečany…. A toto všetko Vám CL6 so správnou aktuálnou databázou poskytuje. Využívajte ju preto prosím.

Veľmi ma mrzí, že mapka prihlásených je od polky našej republiky takmer prázdna. Všude všeho na východ od Rimavskej Soboty iba dve stanice. Preto Vás všetkých žiadam, šírte info o konaní súťaže všetkými smermi, nech sa nám prihlási čo najviac účastníkov. Aktuálne je na Slovensku iba 22 prihlášok. Nerobím však paniku, pretože viem, že všetci si to nechávajú na poslednú chvíľu :-). Takže ešte raz všetko dobré, priaznivé počasie, veľa zábavy a hrúzu krásnych a hlavne dlhých spojení.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

5 reakcií na Éter Bez Hraníc už tento víkend !!!

 1. Števo povedal:

  Jano…
  Miesto “toho” Tvojho vyplakávania na webe, si mohol vziať do ruky telefón a zavolať mi.

  alebo

  Si si mohol poriadne prečítať propozície EHB, konkrétne bod 6, kde sa píše :”Denník vo formáte .c6v odošlite do 14 dní po súťaži e-mailom. Denníky v iných formátoch ako c6v sú možné zaslať len po dohode s organizátorom.”

 2. jano-korna povedal:

  takze dennik mi prepisal KasoZA…..VDAKA 🙂
  -nakoniec sa mi podarilo CL6ku nahovorit aby archivovala do realneho adresara skor ako sa zamotala do chyb. hlasok.

 3. jano-korna povedal:

  vdaka za ponuku 🙂
  po mne to asi neprecitas, aj ja mam problem 🙂 . mozem to prepisat do tex. suboru (npr. word,….) a poslat ti to.
  posli mi tych “par peknych slov” na OM6ANO@GMAIL.COM, nech viem kam to posunut.
  -stempel ma byt slivkoveho, hruskoveho, marhuloveho povodu ???? :-)))

 4. KasoZA povedal:

  Aj som chcel napísať pár pekných slov, ale ponúkam pomoc: pošli mi odfotené papiere a zadarmo (pol litra) ti to prepisem do denníka.

 5. jano-korna povedal:

  chlopi moji, tento rok exp. Kysuca neposle dennik, lebo program CL6 je tak tvrdohlavy (nechcel som napisat SPROSTY), ze sa v nom neda pracovat, teda na mojom pocitaci ani rozchodit.
  3 vecery sa ho snazim rozchodit. stale chce ukladat niekde do neexistujuceho adresara co tam bol pre rokom……..odinsatalujem, vsetko *cl6* vymazem, stiahnem novy z CBDX nainstalujem, aspon 4x a on stale len neda sa ukladat do XYZ. dam mu aj uloz do, on stale len svoje, ze chce archivovat do svojho vysneneho adresara. nikde v nastaveniach som nenasiel kde sa da zmenit adresar arch…… cely sa zamota do chyb. hlasok, ze ho ani vypnut nemozem (iba cez spravcu uloh). netusim kde si zapamatal ten adresar co tam bol pred rokom (aj iny Win. bol nainstalovany) , ……….ale ja to vzdavam a okolo 100 spojeni z EBH prepada v prospech vykurovacieho systemu domu.
  -s pozdravom trocha nasr….deny Jano-Korna

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*